ilustracja, na różowym tle dwie rozmawiające ze sobą postacie, jedna niebieska, druga czerwona

Jak to jest w Skivaku, cz. II – z szacunkiem i zaufaniem

W poprzednim artykule o kulturze naszej organizacji pisaliśmy o elastyczności i wychodzeniu z inicjatywą. Czas na tematy nie mniej ważne – zaufanie i szacunek. To nie tylko stwierdzenia, które dobrze brzmią na rozmowie rekrutacyjnej, ale podstawy naszej działalności, bez których nie ma mowy o rozwoju i sukcesach.
Opublikowano 29/06/2020

O zaufaniu w biznesie napisano już bardzo wiele – nie bez powodu, bo to niezbędny element dobrej współpracy. Szacunek z kolei jest jedną z najbardziej fundamentalnych zasad nie tylko zawodowych, ale ludzkich, warunkujących nasze codzienne życie. Jak rozumiemy te wartości w Skivaku, jak je postrzegamy?

 Buduj zaufanie każdego dnia

Zaufanie rozważać można z kilku poziomów – pracownik musi zaufać swoim współpracownikom i pracodawcy, pracodawca ludziom, których zatrudnia i którym powierza obowiązki, a klient osobom, które w jego imieniu realizują dany projekt. Nie będzie przesadnym stwierdzenie, że bez wiary w drugiego człowieka nie ma szans na dobrą atmosferę, rozwój i współpracę. Dlatego w Skivaku dostajesz ogromny kredyt zaufania już na samym starcie – projekt, który będziesz samodzielnie prowadzić i rozwijać. Stajesz się także osobą, która w imieniu firmy buduje relacje z klientem i dba o codzienny kontakt – to bardzo odpowiedzialna, ale też i satysfakcjonująca rola, dzięki której masz realny wpływ na swoją pracę. Wierzymy, że jesteś specjalistą i posiadasz wszelkie niezbędne kwalifikacje do wykonywania swoich zadań, dlatego nie ma kontroli, sprawdzania i weryfikowania twoich działań – są rozmowy, możliwość konsultacji, wspólne szukanie rozwiązań i wyznaczanie nowych celów.

Team spirit

Dążymy do tego, by w Skivaku działać przede wszystkim zespołowo, a hasło „team spirit” było dla wszystkich oczywiste. Każdy z nas posiada inne zdolności, umiejętności i predyspozycje, dlatego tak ważne jest, by działać razem, ufać sobie nawzajem i wspierać w razie potknięć i fakapów (tak, zdarzają się i takie rzeczy). To zaufanie do współpracowników jest też niezbędne, gdy planujesz urlop albo wydarzy się coś niespodziewanego. To ludzie z twojego zespołu będą cię wówczas wspierać i zadbają o to, by po powrocie, zamiast rzucać się od razu do gaszenia projektowych pożarów, móc spokojnie opowiedzieć przy kawie o swoich podróżniczych wrażeniach.

  • dwie kobiety wspólnie patrzące w jeden laptop, siedzą w białym wnętrzu); dwie kobiety wspólnie patrzące w jeden laptop, siedzą w białym wnętrzu);

Różne jest piękne

Szanujemy czas wolny naszych ludzi i ich role pełnione poza pracą. Work-life balance to coś, co zapobiega wypaleniu zawodowemu, pozwala na zachowanie motywacji, większą satysfakcję z wykonywanych zadań i lepsze samopoczucie – mamy świadomość, że ta równowaga przynosi korzyści każdej ze stron. Chcemy także identyfikować potrzeby rozwojowe naszych pracowników, ich talenty i predyspozycje – wzajemne poznanie się pozwala bowiem na lepsze zrozumienie i budowanie zaufania.

Ważne jest dla nas to, byśmy potrafili się pięknie różnić – w poglądach, opiniach, systemie pracy, czy nawet w ubiorze (preferujemy styl casual  oraz wear what you like, business dress code zostawiamy na spotkania z klientami). Dopóki wszyscy nawzajem będziemy szanować te odmienności i współpracować pomimo nich, będziemy mogli się rozwijać i działać skutecznie. Uczymy się dobrego feedbacku, efektywnego przekazywania informacji zwrotnych, dyskutowania o projektach w sposób konstruktywny i szanujący pomysły innych. Nieustannie nad tym pracujemy i nie boimy się mówić o tym głośno.

Jeśli czujesz, że pasujesz do Skivaka i chciałbyś razem z nami budować naszą organizację, wejdź w zakładkę kariera. Porozmawiajmy, poznajmy się, zróbmy razem coś fajnego!

Autor
Ewa Guzek

Senior Project Manager w Skivak.

Napisz do autora: e.guzek@skivak.pl

Zjeść ciastko,

czy mieć ciastko?

Wysyłając formularz kontaktowy udzielasz zgody na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych przez Skivak sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz wyrażasz zgodę na kontakt w celu przedstawienia Ci oferty. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.